2013/2014. õppeaasta õppelaenu maksimaalmäär on 1920 eurot, mida saab taotleda ka osade kaupa, vastavalt tegelikule vajadusele. Uuendusena saavad alates algavast õppeaastast lühema kui 9-kuulise õppekava alusel keskhariduse baasil kutseõppes õppijad laenu poole maksimaalmäära (960 euro) ulatuses.
„Õppelaenusaajad ja käendajad on üsna vastutustundlikud ja teadlikud ning üldiselt ei taotleta õppelaenu, kui selleks tegelik vajadus puudub. Seetõttu on viimasel viiel õppeaastal õppelaenu võetud järjest vähem. Eelmisel, 2012.-2013. õppeaastal oli õppelaenulepingu sõlminud õppurite arvu kahanemine küll aeglasem kui sellele eelnenud õppeaastatel, kuid näiteks SEB-s moodustas esmakordselt õppelaenu saanute arv vaid 30 protsenti 2007/2008. õppeaastal laenuvõtnute arvust,“ kommenteeris SEB eraisikute suuna arendusjuht Triin Messimas.
SEB kannab esmakursuslastele laenusumma kontole alates 1. oktoobrist, vanema kursuse õppuritele 15. septembrist eeldusel, et õppelaenu saamiseks nõutavad tingimused on täidetud. Kui varem õppelaenulepingu sõlminud laenusaaja ei soovi, et pank selleaastase laenusumma tema kontole kannaks või soovib laenu võtta osade kaupa, palub SEB sellest märku anda hiljemalt 12. septembriks. Vastava avalduse saab esitada internetipanga kaudu, posti teel või tuua ükskõik millisesse SEB kontorisse.
Lisaks õppelaenule pakub SEB tudengitele ka soodsaid arveldamisvõimalusi. Näiteks SEB Noortepaketiga saab üliõpilane endale tellida kuuhooldustasuta SEB ISIC Tudeng kaarti, mis toimib nii ametliku üliõpilaspileti kui pangakaardina ja võimaldab tõendada oma sõiduõigust ühistranspordis ning kasutada arvukaid tudengisoodustusi kõikjal maailmas.
Triin Messimas
SEB eraisikute suuna arendusjuht
Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB
telefon +372 665 5649
mobiil +372 511 1718
e-post