Quantcast
Channel: SEB
Viewing all articles
Browse latest Browse all 4789

SEB tähistab praktikakonkursi käivitamist maisist tehtud pangakaardi turule toomisega

$
0
0

Keskkonnasäästlik pangakaart on toodetud kaasaegse tehnoloogia abil, kus kokku pressitud maisimassi sisse on paigutatud kaardi kiip ja antenn ning seejärel on kaart mõlemalt poolt kaetud õhukese plastikukihiga. Keskkonnasõbraliku kaardi tootmises  kasutatakse söödamaisi, mida kasvatatakse USA-s, Nebraska osariigis. Selleks, et testida keskkonnahoidlikku lahendust Eesti tingimustes, käivitab SEB uue plastiku kasutamise esialgu vaid ISIC- ja ITIC-kaartidel, sest need on tavakaartidest lühema kehtivusajaga. Eduka testimise järel on kavas keskkonnahoidlike kaartide osakaalu ka tavakaartide arvelt suurendada.

SEB juhatuse liige Ainar Leppänen: „SEB-s uuendame tooteid ja teenuseid nii, et võtame järjest enam arvesse nende mõju keskkonnale, aga ka laiemalt ühiskonnale. Kindlasti on eesmärgiks vähendada keskkonnale tekkivat kahjulikku mõju ja suurendada võimalusel positiivset mõju. Juba praegu jälgime investeeringute jätkusuutlikkust, paberite kasutusmahtu kontorites, käsil on rohelisi valikuid soodustavate laenutingimuste väljatöötamine ning nüüd võtame kasutusele ka 82% ulatuses looduslikest komponentidest toodetud pangakaardid. Meie praktikandid olid siin meile suureks inspiratsiooniks. Kahtlemata oleks kõige keskkonnahoidlikum makselahendus see, mis üldse plastikut ei nõuaks (näiteks mobiilsed rahakotid), kuid selliste (täielikult plastikubavade) lahenduste arendamine ja nende laiem levik võtab veel aega.“

Maisist toodetud ISIC- ja ITIC-kaarti on võimalik tellida SEB internetipangast või pangakontoritest juba aprillis.

„Senine keskkonnasäästlike kaartide kasutuskogemus maailmas on olnud positiivne ning me loodame, et ka Eestis on uued kaardid edukad. Siinkohal innustame meie kliente hoolima oma ökoloogilisest jalajäljest ja jälgima, et vananenud või kasutamata pangakaardid ei satuks loodusesse. SEB klientidel palume tuua vananenud pangakaardid kontoritesse või utiliseerida need koos muu plastikprügiga. Noori, keskkonnast hoolivaid inimesi aga ootame endale praktikale, et mõelda koos uute, jätkusuutlike lahenduste peale,“ lisas Ainar Leppänen.

SEB järjekordne praktikaprogramm YouthLAB ootab kandideerima kõiki noori, kes on valmis muutma Eesti panganduse tulevikku ning viimistlema ja parendama praktikaprogrammi raames oma teenuse- ja tootedisaini oskusi. Oma taotlust SEB-s suvepraktika läbimiseks saab edastada SEB kodulehe kaudu kuni 15. märtsini. YouthLAB-i tutvumisüritus toimub 2. aprillil 2020 SEB Innovatsioonikeskuses. 2019. suvepraktika tulemusena on panka tööle jäänud iga neljas noor suvekolleeg.


Lisainfo:

Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank

telefon +372 665 5340
GSM +372 5124 808
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 4789

Trending Articles