Catreen. Üks väga palav pühapäev
„Tere! Jah ma tean, et ma just tulin siit, aga meil oleks veel seda vett vaja. Mitte palju… umbes poole rohkem.“
Juulikuu viimasel pühapäeval oli Euroopa lämmatatud lakkamatust palavusest. Kuumarekordid tõusid ennenägematutesse kõrgustesse kõikjal, sealhulgas ka Eestis. Huvitav, milline oli ilm kuu aega varem. Siis, kui kommunikatsioonipraktikant Catreen SEB Open tenniseturniiri korraldamiseks entusiastlikult käe tõstis.
Lähen kohale ning tulen kiiresti tulema. Nii arvas vähemalt Catreen, kui hommikul sammud Tere Tennisekeskuse poole seadis. Õigesti tegi ka. Kõik oli ju korraldatud. Loodusel on aga omad tujud ning nii otsustaski emake Maa vaprad tennisistid läbi küpsetada. Kuna vedelikupuuduse vastumürk on kõigile teada, saab asuda jutu tuumani: nii vesi kui ka kõik muud karastavad joogid olid otsas. Õnneks polnud vahvarätsepalikult vaja kivist vett välja pigistada ning jõunumbrid jäeti siiski palliplatsile. Tänu Catreeni korraldusoskusele ning kohaliku Reval Cafe ressurssidele (mis ka muide otsakorral olid) joodeti võistlejaid ikkagi ilmale kohaselt. 330 pudelit. Arv, mis loodetavasti rekordiraamatutesse püsima jäetakse.
Tenniseturniir lõppes meeleolukalt spordikeskuse SPA-s ning kõik mängijad avastasid koju minnes veel ühe ootamatu, ent see-eest väga lähedase kingituse: jalgadele päevitunud sokirandid.
Delis. See krunniga noh.
Ühel erakordselt tavalisel lõunapausil, tõi kaaspraktikant Laura endaga elavasse arutelulauda kaasa fakti, et turunduse võsukest Delist on tema krunni pärast imelihtne ära tunda. Kuna kõik lõunatajad teadsid, et Delis tõesti tihti krunni kannab, et pidanud keegi vajalikuks teemat edasi süvendada. Siis otsustas Delis aga ise oma suu avada. Lugu siis järgmine.
Paar päeva enne eelmainitud erakordselt tavalist lõunasööki leidis Delise elus aset erakordselt tavaline tööpäevalõpp. Eesmärgid täidetud, suundus tüdruk SEB peamajast koju. Kontori ning eluaseme vahele jäi aga ratsionaalne valik külastada üht toidukauplust, mis end mugavalt SEB külje all sisse on seadnud. Poeskäik möödus, nagu lugeja juba aimata võiks, erakordselt tavaliselt, kuni kassapidaja küsis aga tüdrukult ühe ebamäärase küsimuse:“Kas te olete siin muidu täna juba käinud?“ „Jah, lõunal vist tõesti,“ tuletas Delis meelde, et just antud poe salatit oli ta keskpäeval aplalt krõbistanud. „Seda ma arvasingi! Vaadake, teil on nii kõrge krunn, et seda juba ei unusta,“ vastas müüja kiirelt tüdruku küsivale pilgule.
Kas tüdruku rutates sätitud kaubamärk tõesti nii kõrge on, jääb ikka igaühe enda otsustada. Üks mis kindel, müüt on sündinud.
Teadmatuses pöördu Kristiina poole ning suurel tõenäosusel sa ei eksi
Kui kirjatüki esimeses loos mainiti põgusalt sõna „SPA“, siis tutvusi modernse sõnatüvega uuendatakse ka siin. Seekord aga lõunapiiri tagant. Nimelt käis personaliosakond Baltimaade-ülesel HR Summitil, kus kaardistati uusi ja huvitavaid arenguvõimalusi.
Kokkutulek kulmineerus Sigulda SPA-hotellis, kus leiliviskamise ning ujumise vahele mahtusid ka naaberriike ühendavad tegevused nagu näiteks mälumäng (kus loomulikult triumfeeris Eesti juurtega Bestonia).
Õhtu läbivaks naljaks oli fakt, et pooled SEB Baltikumi HR töötajad kannavad nime Kristiina. Kuna nimepõhised rühmamängud pole taolises olukorras eriti põnevad, otsustati ambivalentsema näitaja kasuks– töökogemus SEB-s.
Kui tööstaažist lähtuvalt end üksteise kõrvale rivvi paigutati, ei jäänud külg külje kõrval seisjatel loota muud, kui et väljend „erinevus rikastab“ paika peab. Seda põhjusel, et vanima ning noorima töötaja kogemustepagas erines, ütleme ümardades, tuhandekordselt. Värsked mõtted on aga SEB-s vägagi teretulnud ning loomulikult sai ka 9-päevane Siim oma ideedega Baltic HR Summitil SEB tulevikku panustada.
Paul Lees
SEB turunduse ja kommunikatsiooni praktikant